Rankings Signin Ophardt Online Archive of results videos Fencing on Eurosport FIE YouTube Channel
Current tournaments
19.09. - 20.09. Norges Mesterskap
NOR Oslo
Ep
U20, U17, U13, U15
19.09. - 19.09. Baltic-Cup
GER Greifswald
Fo, Sa
U15, U13, U11, U9
26.09. - 27.09. Danske B&U Mesterskaber
DEN Birkerød
Fo, Ep, Sa
U12, U14, U10
26.09. - 27.09. Championnats de Belgique / Belgische Kampioenschappen
BEL Perwez
Ep, Fo, Sa
Senior
26.09. - 27.09. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
GRE ΑΘΗΝΑ
Ep
U13
26.09. - 26.09. Trainingslager Team Cup
GER Cottbus
Fo
U20
26.09. - 26.09. Landesmeisterschaft Baden Nord - Württemberg
GER Künzelsau
Sa
Senior, U17, U13
26.09. - 27.09. Sieben-Türme-Turnier - abgesagt
GER Lübeck
Fo
U17, U13, U11, U9, Senior, U15

Legend:
Tournament has a live feed of the scoring machines Tournament has current results Tournament has transferred results
Tournament has no data yet Archived results Tournament is shown on a external website

featured videos

Archived tournaments

Archived tournaments
19.09. - 20.09. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΘΗΝΑ
12.09. - 13.09. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΘΗΝΑ
12.09. - 13.09. Danske Mesterskaber Kalundborg
12.09. - 13.09. Danske Mesterskaber Kalundborg
12.09. - 13.09. Angelini Cup Oslo

rankings: leading athletes

Upcoming ...

03.10. - 04.10.: Soweto
Gauteng Closed Championships

03.10. - 04.10.: Aue
Erzgebirgs-Cup

03.10. - 04.10.: Östersund
Norrlandsmästerskapen

08.10. - 10.10.: São Paulo
Campeonato Brasileiro Interclubes

10.10. - 10.10.: Oschatz
50er Pokal

10.10. - 11.10.: ΑΘΗΝΑ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

10.10. - 10.10.: Schwenningen
Spätzle Degen Turnier / 27. Damen Degen-Turnier

10.10. - 11.10.: København
Trekanten International

11.10. - 13.10.: São Paulo
Campeonato Brasileiro Interclubes

11.10. - 11.10.: Schwenningen
Schwenninger-Florett-Turnier

11.10. - 11.10.: Schwenningen
Schwenninger-Säbel-Turnier

11.10. - 11.10.: Eislingen
Landesmeisterschaft Baden Nord - Württemberg

17.10. - 18.10.: Feldkirchen
Offene Oberbayerische Meisterschaft

17.10. - 18.10.: ΑΘΗΝΑ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

17.10. - 18.10.: Embourg
Tournoi International de Chaudfontaine

17.10. - 18.10.: Backnang
Backnanger U17 Degen

20.10. - 20.10.: Chemnitz
Chemnitzer Schülerturnier

24.10. - 25.10.: Bergen
Norges Mesterskap

24.10. - 25.10.: ΑΘΗΝΑ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

24.10. - 25.10.: Nürnberg
Nürnberger Trichter

24.10. - 25.10.: Oslo
Zorro Cup

31.10. - 01.11.: ΑΘΗΝΑ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

31.10. - 01.11.: Oslo
NC Vinterstøtet

31.10. - 01.11.: Klagenfurt
Trofeo Maestro Dario Codarin

31.10. - 01.11.: Klagenfurt
Österreichische Staatsmeisterschaft - abgesagt

31.10. - 01.11.: Eislingen
Willy-Schlegelmilch-Gedächtnis-Turnier

05.11. - 08.11.: Curitiba
Campeonato Brasileiro Interclubes

05.11. - 08.11.: Curitiba
Campeonato Brasileiro Interclubes

05.11. - 08.11.: Curitiba
Campeonato Brasileiro Interclubes

07.11. - 08.11.: Biel/Bienne
OWS Security Masters Biel/Bienne

07.11. - 07.11.: Schwerin
Internationales Niklot Pokalturnier - abgesagt

07.11. - 08.11.: Saalfeld
Stadtwerke-Pokal

07.11. - 08.11.: Nürnberg
Internationales Turnier

07.11. - 08.11.: Oslo
Oslo Cup - Nordic Championships

08.11. - 08.11.: Saalfeld
Wobagcup

14.11. - 15.11.: Turku
Turku Masters

14.11. - 15.11.: Meißen
Elbland Cup

15.11. - 15.11.: Luzern
Circuit National Vétéran